Coraz bliżej Narodowego Dnia Życia. Spotkanie z członkami Bractwa Małych Stópek

Logo
 
 
24 marca w Polsce obchodzone jest święto Narodowy Dzień Życia. Zostało ono uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałą z dnia 27 sierpnia 2004 r. Celem święta jest propagowanie odpowiedzialności za założenie rodziny. Z tej okazji 17 lutego I Liceum oraz inne szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Świdnickiego odwiedzili przedstawiciele Bractwa Małych Stópek.

Jest to stowarzyszenie promujące wartość życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zajmuje się między innymi edukacją wśród młodzieży.
W I Liceum goście spotkali się z młodzieżą klas pierwszych i drugich.
Inną formą obchodów święta jest również druga edycja Powiatowego Konkursu „Od poczęcia – człowiek”. Mogą brać w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Świdnickiego.
Można startować w trzech kategoriach: 1. konkurs multimedialny (prezentacja, film w konwencji reklamy społecznej), 2) konkurs literacki (opowiadanie, reportaż) oraz 3) pomysł na szkolną akcję (hasło akcji, plakat reklamowy, plan działań. Organizator przewiduje atrakcyjne nagrody. Laureaci w każdej z trzech kategorii konkursu otrzymają nagrody rzeczowe o wartości do 500 zł.
Więcej informacji można uzyskać u nauczycieli katechezy.

1
 
 
2
 
 
3
 
 
4
 
 
5
 
 
6
 
 
7
 
 
8
 
 
9
 
 
10
 
 
11