Fotografujemy zjawiska fizyczne

Konkurs „Fotografujemy zjawiska fizyczne” skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół średnich powiatu świdnickiego. Uczestnicy konkursu wykonują fotografie (jedną lub kilka) zjawisk fizycznych zaobserwowanych lub doświadczenia zaprojektowanego i wykonanego samodzielnie.
Celem konkursu jest popularyzacja fizyki oraz umiejętność dostrzegania jej praw w zjawiskach zachodzących w środowisku człowieka.

Organizatorką konkursu jest nauczyciel fizyki pani Gabriela Kowalczyk. Pierwsza edycja odbyła się w roku szkolnym 2002/2003 i dotychczas zrealizowano 8 edycji konkursu.

Podsumowanie XV konkursu z fizyki „Fotografujemy Zjawiska Fizyczne”

W roku szkolnym 2016/17 odbył się XV konkurs z fizyki „Fotografujemy Zjawiska Fizyczne”. Wzięło w nim udział 25 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu świdnickiego.

XV Powiatowy Konkurs z Fizyki Fotografujemy Zjawiska Fizyczne.

Po raz 15. zapraszamy uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w konkursie Fotografujemy Zjawiska Fizyczne. Konkursowi patronują Starostwa Powiatu Świdnickiego, Burmistrz Miasta Świdnika. Organizatorką konkursu jest p. Gabriela Kowalczyk. Szczegółowe informacje i regulamin konkursu.

XIV Powiatowy Konkurs fotograficzny „Fotografujemy zjawiska fizyczne” rozstrzygnięty

0.jpg
 
 
13 czerwca w I Liceum odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników XIV Powiatowego Konkursu fotograficznego „Fotografujemy zjawiska fizyczne”. W tegorocznej edycji udział wzięło 15 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego. Nagrody ufundowali Starostwo Powiatowe w Świdniku i Gmina Miejska Świdnik. Ceremonii wręczenia dokonali dyrektor I LO Stanisław Stefańczyk i starosta Waldemar Białowąs. Jury w składzie: Bożena Stypińska, Magdalena Wnuk, Gabriela Kowalczyk postanowiło przyznać nagrody następującym uczniom:


XIV POWIATOWY KONKURS Z FIZYKI „FOTOGRAFUJEMY ZJAWISKA FIZYCZNE”

Nowy 1
 
 
Starosta powiatu Świdnickiego, Burmistrz Miasta Świdnika i I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego w Świdniku, ogłaszają
XIV POWIATOWY KONKURS Z FIZYKI
„FOTOGRAFUJEMY ZJAWISKA FIZYCZNE”

Szczegółowe informacje o konkursie w Regulaminie.

Serdecznie zapraszamy do udziału.
Koordynatorka Gabriela Kowalczyk


XIII edycja powiatowego konkursu „Fotografujemy zjawiska fizyczne” zakończona

3
 
 
4
 
 
Organizatorem konkursu od trzynastu lat jest niezmiennie I Liceum, zaś głównymi sponsorami Starosta Powiatu Świdnickiego i Burmistrz Świdnika. Celem konkursu skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest popularyzacja jednej z trudniejszych dziedzin nauki – fizyki. Komisja konkursowa oceniała oryginalność pomysłu zdjęcia, opis zjawiska fizycznego prezentowanego na fotografii oraz jej stronę artystyczną. 12 czerwca dyrektor I Liceum oraz organizatorki – panie G. Kowalczyk i M. Wnuk ogłosili wyniki.


XIII Powiatowy Konkurs z Fizyki „FOTOGRAFUJEMY ZJAWISKA FIZYCZNE”

Starosta powiatu Świdnickiego, Burmistrz Miasta Świdnika i I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku ogłaszają XIII POWIATOWY KONKURS Z FIZYKI „FOTOGRAFUJEMY ZJAWISKA FIZYCZNE” Zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół średnich całego powiatu do udziału w konkursie. Szczegółowe informacje o konkursie w Regulaminie Pobierz dokument pdf

Finał XII Konkursu „Fotografujemy zjawiska fizyczne”. Znamy laureatów

1
 
 
11 czerwca odbył się długo wyczekiwany finał XII Konkursu „Fotografujemy zjawiska fizyczne”. W pracowni fizycznej I Liceum odbyło się uroczyste spotkanie uczestników konkursu. Można było także obejrzeć wystawę prac konkursowych. Wyniki ogłosił dyrektor I LO, pan Stanisław Stefańczyk. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Oto zwycięzcy:


XII POWIATOWY KONKURS Z FIZYKI „FOTOGRAFUJEMY ZJAWISKA FIZYCZNE”. regulamin. Zapraszamy

4
 
 
Starosta Powiatu Świdnickiego, Burmistrz Miasta Świdnika I I Liceum Ogólnokształcące im.W.Broniewskiego w Świdniku ogłaszają XII POWIATOWY KONKURS Z FIZYKI „FOTOGRAFUJEMY ZJAWISKA FIZYCZNE”.
Szczegółowe informacje o konkursie w Regulaminie.Pobierz dokument

 

 


Podsumowanie XI konkursu z fizyki „Fotografujemy Zjawiska Fizyczne”

1
 
 
W tym roku szkolnym odbył się już XI konkurs z fizyki „Fotografujemy Zjawiska Fizyczne”. Wzięło w nim udział 30 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu świdnickiego. Laureaci konkursu:


XI POWIATOWY KONKURS Z FIZYKI „FOTOGRAFUJEMY ZJAWISKA FIZYCZNE”

8
 
 
Starosta Powiatu Świdnickiego, Burmistrz Miasta Świdnika I I Liceum Ogólnokształcące im.W.Broniewskiego w Świdniku ogłaszają XI POWIATOWY KONKURS Z FIZYKI „FOTOGRAFUJEMY ZJAWISKA FIZYCZNE”. Szczegółowe informacje o konkursie w Regulaminie.Pobierz dokument .doc