Dzień Hakowicza. Finał I etapu ogólnopolskiej kampanii Mam Haka Na Raka

35
 
 
21 lutego w naszej szkole miał miejsce Dzień Hakowicza – finał I etapu VII edycji akcji MHNR. Uczennice z czterech zespołów przedstawiły zebranym dotychczasowe działania. Przybliżyły temat nowotworów układu limfatycznego - chłoniaków, wskazały na rolę profilaktyki w zapobieganiu i leczeniu tego typu chorób.

W imprezie wzięli udział burmistrz – pan Tomasz Szydło, pani Elżbieta Kalinowska – pracownik MCUS, pani Jadwiga Ciołek – dyrektor Miejsko Powiatowej Biblioteki Publicznej, Pani dr Dorota Koczkodaj – pracownik UM, pani dr Agata Filip – pracownik UM, pani Anna Owsicka – Mazur z klasą Id z Gimnazjum nr 1, pani Magdalena Stelmach-Kopeć z klasą IID z Gimnazjum nr 3 , dyrektor I LO Stanislaw Stefańczyk, przedstawiciele mediów oraz nauczyciele i uczniowie z I LO.
Uczestnicy mogli zapoznać się z działaniami przeprowadzonymi przez dziewczyny w czasie ostatnich 3 tygodni, prelegentki przypomniały o roli zdrowego odżywiania i uprawianiu sportu.
Goście z Uniwersytetu Medycznego przedstawili metody diagnostyki chorób nowotworowych i opowiedzieli o objawach, na które powinniśmy zwracać uwagę.
W czasie uroczystości wystąpili Damian Ostrzyżek w tańcu nowoczesnym, Jola Jędrych i Kuba Frelas w tańcu ludowym oraz gimnastyczki akrobatyczne.
Hakowiczki przedstawiły również profilaktyczny skecz. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani pysznymi wypiekami domowej roboty. Wszystkim przybyłym gościom , a także dyrekcji I LO składamy serdeczne podziękowania za wspieranie nas w czasie działań.
/AD/

1
 
 
2
 
 
3
 
 
4
 
 
5
 
 
6
 
 
7
 
 
8
 
 
9
 
 
10
 
 
11
 
 
12
 
 
13
 
 
14
 
 
15
 
 
16
 
 
17
 
 
18
 
 
19
 
 
20
 
 
21
 
 
22
 
 
23
 
 
24
 
 
25
 
 
26
 
 
27
 
 
28
 
 
29
 
 
30
 
 
31
 
 
32
 
 
33
 
 
34
 
 
36
 
 
37