Dzień zwierzoluba - daj złociaka na kociaka

W tym roku pomogliśmy jedynej fundacji na terenie Lubelszczyzny zajmującej się pomocą bezdomnym i porzuconym kotom. Pracownicy fundacji i wolontariusze zajmują się leczeniem, sterylizacją, oswajaniem kotów, szukaniem im dobrych, odpowiedzialnych domów. Leczenie zwierząt, utrzymanie lokalu, karmienie, wymagają bardzo dużych nakładów finansowych. W tej chwili sytuacja finansowa fundacji Felis jest bardzo zła. Naszą akcją chcemy wspomóc fundacje i jej podopiecznych.

Nasza akcja zakończyła się dużym sukcesem: dzięki ofiarności uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły udało nam się zebrać dary na łączną sumę około 350 zł (w ramach akcji Daj złociaka na kociaka, przeprowadzonej w bibliotece szkolnej, sprzedaliśmy 96 książek za złotówkę+ pieniądze za cegiełki w postaci modelinowych kotków-254 zł) za które kupiliśmy : 137 puszek karmy, 13 kg karmy suchej, kilka opakowań ręczników papierowych, mop paseczkowy, 5 litrów płynu do mycia podłóg, 15 kg żwirku. Zebraliśmy jako dary stare koce, poduszeczki i ręczniki, karmę, strzykawki i igły. Wszystkim bardzo dziękujemy w imieniu Fundacji Felis. W tej chwili w fundacji jest około 50 kotów i 3 psy, więc nasze dary zostaną na pewno dobrze wykorzystane.

6 lutego w sali gimnastycznej odbył się Dzień Zwierzoluba.

O godzinie 10.00 rozpoczęła się akcja edukacyjno-integrująca, która miała na celu przedstawienie stowarzyszeń działających na rzecz zwierząt w Polsce, jak również wspólna zabawa.

Nasi Goście z Wydziału d/s Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w Białej Podlaskiej opowiadali o swojej pracy. Przedstawili prezentację dotyczącą narkotyków. Mówili o o pracy psów pracujących przy wykrywaniu przemytników, o ich szkoleniu i warunkach pracy. Specjalny gość - pies, piękny labrador Bary, pokazał wszystkim swoje umiejętności - bezbłędnie wskazał miejsce, gdzie wcześniej umieszczone były narkotyki.

Naszymi gośćmi były pani Małgorzata Obroślak, która wraz z panią Magdą Dudą założyły w Lublinie Stowarzyszenie "W imieniu zwierząt", a także ściśle współpracują z Fundacją Felis oraz pani Katarzyna Drelich, prezes Fundacji Felis. Pani Małgorzata opowiadała o pracy w fundacji i stowarzyszeniu, podkreślając, że to właśnie od młodych ludzi zależy , jak zwierzęta będą traktowane w Polsce. Tłumaczyła młodzieży jak ważne są szczepienia zwierząt i ich sterylizacja.

Olga Fijałkowska i Ewelina Woźniak przygotowały gazetki na temat strasznego losu polskich koni wywożonych w straszliwych warunkach na rzeź do Włoch, cały czas zbierały podpisy pod petycją. (petycja dostępna jest na stronie www.viva.org.pl ). Udało nam się zebrać ponad 200 podpisów. Petycja zostanie wysłana na adres Vivy.

Obejrzeliśmy również krótkie filmy ilustrujące akcje prowadzone przez Międzynarodową Akcją dla Zwierząt VIVA! /zobacz filmy/

Dzień Zwierzoluba zakończył Turniej Koci pomiędzy nauczycielami a uczniami przygotowany przez panią Lidię Grobel.
Drużyna Kocurów: Aneta Jagieła, Bożena Stypińska /pseud. Raper/, Anna Adamczyk, Małgorzata Lewandowska, Józef Jaśkowski, Janusz Adamczyk.
Drużyna Kociaków: Ewelina Kordyga, Patrycja Płodowska, Justyna Zielińska, Monika Świeczak, Jakub Wyskwar, Michał Sikora, Bartek Żuchowicz, Sebastian Sekuła, Dorota Mazurek.
Konkurencje: slalom z piłkami do kosza, bieg dookoła ławek, wyścigi w workach, przeciąganie liny, układanie wyrazu KOT, zespołowe wykonanie piosenki o kotach. Turniej zakończył się remisem. Wygrana w postaci 2 worków karmy dla kotów przekazano Fundacji Felis.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy wzięli udział w akcji za wrażliwość, w szczególności: jak zwykle niezawodnej Marcie Blicharz, dziewczynom z 1E a szczególnie Marcie Deuar za wykonanie plakatów do akcji "Daj złociaka na kociaka", dziewczynom z 2B: Iwonie Kozak, Agacie Flisiak i Asi Kwiatuszewskiej za wykonanie symbolicznych cegiełek. Oldze Fijałkowskiej, Ewelinie Woźniak za wykonanie plakatów oraz zbieranie podpisów pod petycja na rzecz koni oraz za wykonanie cegiełek. Kasi Chrostek i Kasi Wójcik za wielogodzinne chodzenie po sklepach zoologicznych i znoszenie do szkoły darów. Asi i Ali Kwiatuszewskim, które za swoje kieszonkowe zakupiły osobno karmę, strzykawki igły i ręczniki papierowe. Rafałowi Krasnowskiemu z 1d, który przyniósł 3 kg karmy dla psów z fundacji.

Przekazujemy Wam serdeczne pozdrowienia i podziękowania od prezeski Fundacji Felis. www.fundacjafelis.pl

Organizatorzy akcji klasy: Pani dyrektor Aneta Jagieła, Anna Adamczyk, Lidia Grobel, klasy1e i 2b.