Historia i politologia dla humanistów z Bronka.

9
 
 
19 września humaniści z klas 1B, 2B i 3B, pod opieką p. M. Noskowicz i p. E. Derek, wzięli udział zajęciach historycznych i politologicznych. Projekty edukacyjne były częścią Lubelskiego Festiwalu Nauki. W Muzeum na Majdanku uczniowie wysłuchali prelekcji o losach rodzin żydowskich w obozie koncentracyjnym.

Mieli okazję zaznajomić się z poruszającą historią dramatów ludzkich spowodowanych przez okrucieństwo wojny i hitlerowskiego totalitaryzmu. Niezwykłe przykłady wzbogacone zostały materiałami filmowymi i dźwiękowymi, na których wypowiadali się świadkowie historii.
Na Wydziale Politologii UMCS młodzież wzięła udział w ciekawym wykładzie dotyczącym erystyki i jej wykorzystania w debatach publicznych.
Po obejrzeniu wstępu filmowego, na który składały się fragmenty debat polityków, uczniowie zostali szczegółowo poinformowani o metodach i sposobie obrony przed chwytami erystycznymi.
Ta pożyteczna wiedza zostanie z pewnością wykorzystana przez naszych licealistów w najbliższych konkursach krasomówczych i politologicznych.
/WH/

1
 
 
2
 
 
3
 
 
4
 
 
5
 
 
6
 
 
7
 
 
8