Historia polskiego sportu na plakatach

Uczniowie „Bronka” uprawiają przeróżne dyscypliny począwszy od lekkoatletyki, poprzez pływanie, piłkę siatkowa, nożną, koszykową aż po taniec i zdobywają znaczące sukcesy na arenie ogólnopolskiej i światowej. Z tej między innymi przyczyny młodzież pod opieką nauczycielek wychowania fizycznego p. L. Grobel-Wiśniewskiej i p. J. Kołodziejczyk przygotowała akcję informacyjną pod nazwą „Historia polskiego sportu”. Na parterze szkoły znajdziecie dwie tablice z ciekawymi informacjami

na temat osiągnięć Otylii Jędrzejczak, Ireny Szewińskiej, Tomasza Majewskiego, Mateusza Kusznierewicza, Mai Włoszczowskiej, Roberta Korzeniowskiego, Adama Małysza, Kamila Stocha, Kamili Skolimowskiej i Justyny Kowalskiej.
Warto także poczytać o dwóch wielkich zwycięstwach: siatkarzy w Montrealu w 1976 roku i Orłów Kazimierza Górskiego z w 1972 roku.
Autorzy wystawy przygotowali również informacje na temat znaczenia kolorów kół olimpijskich oraz biografię Pierre’a de Coubertina uważanego za ojca nowożytnego ruchu olimpijskiego.
Zapraszamy do lektury.