I Lubelski Konkurs Wiedzy o Gospodarce i Turystyce

4
 
 
W dniu 25 września 2008 r. odbył się I Lubelski Konkurs Wiedzy o Turystyce i Gospodarce dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ramach rywalizacji zespołowej III miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Świdniku. Laureaci konkursu przygotowują się obecnie do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w I połowie grudnia 2008 r.

Wspólny patronat nad rywalizacją, odbywającą się w ramach II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Gospodarce i Turystyce, objęli: Mirosław Król – Starosta Świdnicki, Sławomir Kamiński – Starosta Puławski, Janusz Kozioł – Starosta Łukowski oraz Tadeusz Wojtak – Starosta Kraśnicki. W jury konkursu z ramienia powiatu świdnickiego zasiadł wicestarosta powiatu – Zbigniew Twaróg. Był to konkurs obejmujący powiaty: lubelski, łukowski, rycki, lubartowski, kraśnicki, janowski, opolski, puławski oraz świdnicki. Konkurs odbył się w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.
Kolejnym etapem konkursu jest konkurs wojewódzki, do którego zostały zakwalifikowane osoby z 4 konkursów obwodowych: bialskopodlaskiego, chełmskiego, lubelskiego i zamojskiego.

Konkurs jest organizowany przez Portal Rozwoju Regionalnego www.dlaczegopolska.pl wspólnie ze Stowarzyszeniem Społeczno-Gospodarczym „Silesiae” oraz Fundacją Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Celem Konkursu jest popularyzacja problematyki gospodarczej wśród młodzieży. W ramach rywalizacji zespołowej III miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Świdniku.

O zwycięskie punkty i piękny puchar dzielnie walczyli:

  • Igor Gontarz (1a),Mateusz Zabłotny (1a), Monika Zielińska (1c)
  • Jakub Baltyn (2a), Magdalena Gładysz (2b)
  • Karolina Pilipczak (3b), Sylwia Jersak (3c), Ewelina Młynarczyk (3d), Emilia Paklepa (3d), Katarzyna Serafin (3d).

W wynikach indywidualnych najlepszy wynik spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego uzyskała Sylwia Jersak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Świdniku, zajmując IV miejsce w konkursie.
Serdeczne podziękowania i gratulacje zostały skierowane na ręce Pani Jolanty Siembidy, nauczyciela przygotowującego uczniów tej szkoły do konkursu.

5 osób zakwalifikowało się do etapu regionalnego. Są to: Sylwia Jersak, Ewelina Młynarczyk, Katarzyna Serafin, Jakub Baltyn i Mateusz Zabłotny.

Pełna lista laureatów znajduje się na stronie internetowej: www.dlaczegopolska.pl

Gratulujemy i trzymamy kciuki za uczestników kolejnego etapu.

1
 
 
2
 
 
4
 
 
3