Impreza edukacyjno-rozrywkowa, podsumowująca akcję pomocy bezdomnym zwierzętom - II Dzień Zwierzoluba

II Dzień Zwierzoluba przeszedł do historii. Licealiści, tak jak w roku ubiegłym" okazali się prawdziwymi zwierzolubami:)
Podczas trwania akcji zbiórki od 4 lutego zebraliśmy około 150 kg karmy dla zwierząt, około 20 kg koców, ręczników oraz środki czystości.

26 lutego odbyła się akcja edukacyjna, w ramach której młodzież wysłuchała informacji dotyczących funkcjonowania schroniska dla bezdomnych zwierząt oraz pracy wolontariuszy Straży dla zwierząt. Gośćmi byli Pani Małgorzata Obroślak, inspektor Strazy dla zwierząt oraz koordynator wolontariatu w schronisku. Pani Monika Belka i pan Dariusz Plenkiewicz - inspektorzy Strazy dla zwierząt.
Gośćmi, którzy szczególnie wzbudzili pozytywne emocje byli: sunia Majka i towarzyszący jej:):) pan Dariusz Ornal - szkoleniowiec psów, współpracujący ze schroniskiem, inspektor Straży dla zwierząt. Pan Dariusz dużo opowiadał na temat szkolenia psów, ich zachowaniu i sposobach postępowania w konkretnych sytuacjach. Majka, przepiękna młoda suczka zachowywała się nienagannie, pokazując swoje umiejętności i przywiązanie do właściciela. Niektórzy uczniowie już wykorzystali porady pana Darka przy wychowaniu swoich psów:).

Po części edukacyjnej odbyła się część artystyczna, która była formą podziękowania wszystkim uczniom za hojność i zaangażowanie w akcję. Pierwszy wystąpił w "elektryzującym" tańcu Michał Legocki , również tańcem, ale zespołowym zachwycił nas zespół Fux w składzie: Kamila Boroń i Asia Teluk z I LO, Katarzyna Wójcik, Milena Mazurek, Sylwia Sowa i Anna Mirońska z II LO oraz uczennice Gimnazjum nr3 Kasia Gibaszewska i Karolina Noga.

Gwoździem programu okazał się występ nauczycieli, którzy przygotowali bajkę "Kot w butach". Ich występ wzbudził dużą radość:) wśród młodzieży. Scenariusz do spektaklu napisała pani Ania Karwat, pomysłową i zabawną scenografię przygotowali uczniowie z 2e: Monika Kozak, Karolina Porzyc, Ilona Kisiel, Emilia Jędrejek, Paulina Horaczyńska, Justyna Zielińska, Patrycja Nowak, Patrycja Puła, Marta Deuar, paweł Zaworski, Łukasz Biernacki, Michał Sadowski i Piotr Usidus..
W spektaklu zagrali z dużym zacięciem:) p.Aneta Jagieła - kot, p.Józef Jaśkowski - Stefek, p.Dorota Rak - królewna, p.Piotr Abramowicz - król, p.Jolanta Kołodziejczyk - rycerz i czarodziej, p.Gabriela Kowalczyk - brat I i chłop I oraz p.Anna Adamczyk brat II i chłop II. Jako narrator gościnnie wystąpiła uczennica 3b Monika Stachyra.

Na zakończenie pięknie zaśpiewała Justyna Łachmańska.

Sprzęt komputerowy obsługiwali: Kuba Maruszak i Kamil Kiecak wraz z osobami towarzyszącymi:) z klasy 1a. Salę gimnastyczną przygotowali na akcję, a potem posprzątali uczniowie z klasy 2e pod opieka p.Lidii Grobel. Serdeczne dzięki.

Do sukcesu tegorocznej zbiórki przyczyniła się bardzo pomoc czasopisma "Kocie sprawy", które nieodpłatnie przekazało nam około 400 egz. archiwalnych czasopisma z dołączonymi puszeczkami i saszetkami dobrej karmy. Serdecznie dziękujemy absolwentkom szkoły, Justynie Stefańczyk i Ani Lipniowieckiej, które przywiozły paczki z "Kocimi sprawami" do Świdnika.:)

Oprócz tego podczas kiermaszu w bibliotece szkolnej zorganizowanym przez p. Annę Adamczyk (dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w kiermaszu), zebrano około 140 złotych. Za pieniądze kupiliśmy wysokowartościową karmę dla chorych kotów. Szczególnie dziękujemy Kasi Borowicz z klasy 1e i jej mamie:) za olbrzymie ilości kocyków i kołderek dla zwierząt.

Pozostałe dary przekazane zostały przez uczniów ze wszystkich klas biorących udział w akcji. Serdecznie dziękujemy.
Podczas trwania akcji przez 3 tygodnie współpracowały z nami wolontariuszki z klasy 1b: Ala Ścibior, Sylwia Machowicz i Joanna Taszarek oraz Asia Teluk i Ala Winiarska. Dziękujemy również dziewczynom z 3b, które pomagały przy wycinankach:)

Wszystkie dary przekazaliśmy p. Małgorzacie Obroślak. Mamy nadzieję, że pomogliśmy swoja akcją zwierzakom w schronisku, a młodzież dowiedziała się nowych rzeczy o prawach zwierząt i organizacjach zajmujących się pomoca dla zwierząt.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również spotkamy się na Dniu Zwierzoluba w I Liceum.

Organizatorki: Anna Adamczyk, Aneta Jagieła.

2
 
 
3
 
 
4
 
 
5
 
 
8
 
 
9
 
 
11
 
 
12
 
 
13
 
 
15
 
 
16
 
 
18
 
 
20
 
 
21
 
 
22
 
 
24
 
 
25
 
 
26
 
 
27
 
 
28
 
 
29
 
 
30
 
 
1
 
 
6
 
 
7
 
 
10
 
 
14
 
 
17
 
 
19
 
 
23