IV Dzień Zwierzoluba. Podsumowanie akcji

21
 
 

Po raz czwarty w naszej szkole odbyła się akcja charytatywno-edukacyjna, której celem jest pomoc bezdomnym i potrzebującym zwierzętom. Głównym celem edukacyjnym było poszerzenie wiedzy na temat opieki nad zwierzętami i odpowiedzialności za nie – żywe istoty, odczuwające ból, głód, pragnienie, strach radość, przywiązanie.

 

W tym celu obejrzeliśmy prezentację dotyczącą zwierząt w schroniskach, spoty reklamujące akcje społeczne: Ratujmy foki i Nie porzucaj oraz film edukacyjny dotyczący akcji przeciwko przewożeniu żywych koni na rzeź do Włoch Nie w moim imieniu.

Prelekcję na temat odpowiedzialności za zwierzę wygłosiła weterynarz, pani dr Iwona Zadrzyńska pracująca w świdnickiej przychodni dla zwierząt, przy ulicy Kosynierów 22 . Mówiła o odczuwaniu przez zwierzę bólu i stresu na poziomie takim samym jak u człowieka, o konsekwencjach zdrowotnych z tego wynikających oraz obowiązku pomagania zwierzętom. W ramach podziękowania za poświęcony nam czas pani Zadrzyńska otrzymała figurkę kota wynonana przez Alę Winiarską.

Gościem honorowym tegorocznej imprezy był pies Bogdana Bulatoviča – BOND.

Imprezę zakończył turniej zręcznościowy nauczyciele – uczniowie.

Oto składy drużyn: Zwierzolubni uczniowie: Agnieszka Karman „zwierzolub humanistyczny”, Arek Skoczylas „zwierzolub matematyczny”oraz zwierzoluby językowo-menadżerskie Ala Lekan i Justyna Gralec. Zwierzolubni nauczyciele: Aneta Jagieła „vicezwierzolub”, Małgorzata Lewandowska „der zwierzolÜb”, Bożena Stypińska „zwierzolub obronny”, Józef Jaśkowski „zwierzolub wielomianowy”, Kasia Lubowiecka „zwierzolub pomocniczy” oraz kapitan drużyny „jego wysokość zwierzolub” Piotr Abramowicz.

Turniej poprowadziły: supertrener Patrycja Miętusiewicz oraz Kasia Jasińska.

Przed rozpoczęciem rywalizacji odbyła się krótka „rozgrzewka” na wesoło pt. „Folwark zwierzęcy” – prowadząca opowiadała zabawną historyjkę, w czasie której zawodnicy musieli naśladować ruchy i odgłosy zwierząt. Następnie zawodnicy zmagali się w następujących konkurencjach: taniec z balonem, wyścig taczek, latający materac, basket oraz przeciąganie liny. Turniej zakończył się remisem, każda z drużyn otrzymała od dyrektora szkoły worek suchej karmy, którą przekazała na rzecz bezdomnych zwierząt.

W tym roku zebraliśmy 91 kg karmy dla kotów oraz 113 kg karmy dla psów.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, a w szczególności:

Za upieczenie pysznych ciast na kiermasz „Kup ciastko – pomóż głodnemu zwierzakowi” Magdzie Gładysz, Agatce Synówce, Asi Wawrzyckiej, Sylwi Machowicz, Asi Taszarek, Asi Teluk, pani Ani Adamczyk i Kamili Boroń.

Za pomoc w organizacji imprez towarzyszących i imprezy głównej Justynie Łachmańskiej, Kasi Matwiej, Poli Walczynie, Sylwi Machowicz, Asi Taszarek, Wioli Gągoł, Kubie Maruszakowi, Kamilowi Kiecakowi, młodym specjalistom od nagłośnienia z klas pierwszych, Edi Strumidło i Ali Winiarskiej, dziewczynom z klasy 2b, które pomagały przy wyładowywaniu i liczeniu darów, chłopakom z 3 b którzy pracowali jako tragarze, uczniom klasy 2e za przygotowanie sali gimnastycznej.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przynieśli fanty na giełdę rzeczy „Daj złociaka na kociaka” oraz tym, którzy je kupowali. Dziękujemy Igorowi Nowickiemu, Marcinowi Magierowi i Michałowi Wypychowi za znalezienie sponsorów. Dziękujemy uczniom klas 1a, 1b, 1c, 1d, 2b, 2c, 2e, 3a 3b, 3c, 3e za karmę oraz naszym sponsorom :

Iwona i Krzysztof Szabałowie – lekarze weterynarii ze Świdnika, którzy mają swoją lecznicę na al. Wojska Polskiego 33 i na ul. Racławickiej 1

Sklep zoologiczno-wędkarski „Karol” ze Świdnika ul. Wyspiańskiego 14

Sklep zoologiczno-wędkarski w Centrum Handlowym Galeria Wenus w Świdniku

 

Organizatorki Anna Adamczyk oraz Aneta Jagieła

Karmę dla zwierząt otrzymało Schronisko dla zwierząt w Krzesimowie oraz Fundacja Felis z Lublina

1
 
 
2
 
 
3
 
 
4
 
 
5
 
 
6
 
 
7
 
 
8
 
 
9
 
 
10
 
 
11
 
 
12
 
 
13
 
 
14
 
 
15
 
 
16
 
 
17
 
 
18
 
 
19
 
 
20
 
 
22
 
 
23
 
 
24
 
 
25
 
 
26
 
 
Jasiek I Waclaw.Min