Konkurs Biochemiczny

26 marca w III LO w Lublinie odbył się Konkurs Biochemiczny. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczennic: Anastazja Gładysz i Agnieszka Bronisz z kl.2a, Iga Zarzycka z kl.2c oraz Alicja Ścibior z kl.3b i Katarzyna Jasińska z kl.3a. Dziewczęta przygotowywała pani Agnieszka Dudek.

IV wyróżnienie zdobyła Anastazja Gładysz. Jest to ogromne osiągnięcie, gdyż w konkursie wystartowało około 100 uczestników z całego województwa. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, licealiści musieli wykazać się szczegółową wiedzą na następujące tematy: biocząsteczki, komórka, metabolizm, tkanki i narządy, reagowanie na bodźce, genetyka molekularna i matabolity wtórne.

W skład komisji oceniającej - Rady Naukowej- wchodzili: prof. dr hab. Teresa Jakubowicz - przewodnicząca, dr hab. Krzysztof Grzywnowicz, dr hab. Anna Jarosz-Wilkołazka. Po napisaniu obszernego testu, składającego się z 20 pytań zamkniętych i 14 otwartych, uczestnicy wysłuchali wykładu dr hab. Anny Jarosz-Wilkołazkiej - "Od grzybni do... kłębka - możliwości wykorzystania barwników grzybowych".