Królewski Bal Przedszkolaka czyli jak licealiści i przedszkolaki pomogli dzieciom z domu dziecka w Tuligłowach

73
 
 
Zbliżają się najpiękniejsze święta – Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku o tej porze w I Liceum jest już bardzo głośno. Pracujemy nad dwiema akcjami „Paczka Mikołajkowa dla dzieci z domu dziecka w Tuligłowach” oraz „Polacy Rodakom zza wschodniej granicy”. O tej drugiej opowiemy wkrótce. 20 listopada sala gimnastyczna I Liceum zamieniła się dzięki uczniom 1 c w przepiękny bajkowy pałac. O godzinie 9 tej parkiet zapełniły królewny, królowie, księżniczki i książęta z Przedszkola nr 4 oraz Przedszkola nr 5. Oczywiście towarzyszyli im starsi monarchowie z liceum.

W programie balu były tańce, gry i zabawy, inscenizacja baśni „Kopciuszek” (przygotowali ją uczniowie klasy 1D i 1A pod opieką p. Z. Mazurek) oraz słodki poczęstunek (od uczniów klasy 1C i 1D oraz ich wychowawców p. M. Noskowicz i p. M. Wnuk).
Bal rozpoczął się tradycyjnym tańcem – polonezem, który poprowadzili nasi uroczy Leszczyniacy Jola Jędrych i Kuba Frelas. Nad całością czuwały panie A. Jagieła i K. Paszko. Wolontariuszy było oczywiście o wiele więcej, ale nie sposób wszystkich tu wymienić.
Licealiści wraz z p. K. Paszko i księdzem Ł. Piętalem pomagali dzieciom dotrzeć do naszej szkoły, inni czuwali nad szybką zamianą sali balowej w wygodną widownię jeszcze inni pilnowali, aby każde dziecko poczęstowano słodkościami i kompocikiem.
Wszyscy dbali o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie maluszków.
Po co ta akcja?
Ponieważ zbieramy dary do 45 paczek dla podopiecznych domu dziecka w Tuligłowach. Dzięki hojności rodziców przedszkolaków uda nam się włożyć do paczek pampersy, kosmetyki dla niemowląt chusteczki nawilżające, mnóstwo zabawek i ubranek.
5 grudnia kolejna ważna impreza – Turniej Mikołajkowy w piłkę siatkową o puchar Dyrektora I LO, gdzie biletem wstępu będą słodycze.
Większość marzeń dzieciaków z Tuligłów spełni się 13 grudnia. Wtedy zawieziemy im prezenty i świąteczne życzenia.

1
 
 
10
 
 
11
 
 
12
 
 
13
 
 
14
 
 
15
 
 
16
 
 
17
 
 
19
 
 
21
 
 
24
 
 
25
 
 
28
 
 
38
 
 
41
 
 
42
 
 
44
 
 
45
 
 
46
 
 
48
 
 
50
 
 
51
 
 
53
 
 
54
 
 
55
 
 
56
 
 
57
 
 
58
 
 
62
 
 
63
 
 
65
 
 
66
 
 
69
 
 
70
 
 
72