Lekcje pokazowe z języka francuskiego.

1
 
 
W dniach 21, 22 i 27 marca 2013 r. uczniowie klas pierwszych z językiem francuskim i hiszpańskim: Ada Obara, Paulina Torój, Dominika Lenart, Weronika Kasperek, Szymon Michalak, Gabriel Grzegorczyk, Wojtek Świątek, Marceli Mucha, Michał Kosiarczyk, Karol Marczuk, Karol Wodyk oraz z klas drugich z językiem francuskim: Iza Pankowska i Artur Polański, razem z nauczycielką języka francuskiego i hiszpańskiego p.Anną Maliszewską przeprowadzili serię lekcji promujących nasze Liceum i język francuski w świdnickich szkołach.

Na spotkaniach licealiści wraz z nauczycielem przedstawili uczniom historię naszej szkoły, patrona oraz wydarzenia kulturalno-dydaktyczne organizowane w naszym liceum
W trakcie lekcji promocyjnych przybliżono uczniom Gimn. Nr 1 i 3 oraz S.P. nr 5 kulturę, cywilizację oraz geografię Francji, kładąc szczególny nacisk na zachęcenie uczniów do nauki języka francuskiego. Prezentacje były oparte na konkursach, quizach, pokazach slajdów oraz słuchaniu i wspólnym śpiewaniu piosenek francuskich. Dzieci i młodzież bardzo chętnie uczestniczyli w lekcjach promocyjnych, aktywnie odpowiadały na pytania zadawane przez naszych licealistów. Aktywni uczestnicy spotkań otrzymywali drobne upominki.

Nasi uczniowie świetnie odnaleźli się w roli nauczycieli i promotorów JĘZYKA FRANCUSKIEGO.

/A.M/

2
 
 
3
 
 
4
 
 
5
 
 
6
 
 
7
 
 
8
 
 
9
 
 
10
 
 
11
 
 
12
 
 
13
 
 
14
 
 
15
 
 
16
 
 
17
 
 
18
 
 
19
 
 
20