Małgosia Derek odebrała nagrodę w XV Ogólnopolskim Konkursie na pracę literacką!

Uczennica p. Jolanty Piaseckiej Małgosia Derek (2A) została wyróżniona w XV Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury dla uczniów klas I i II szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu jest Pracownia Lingwistyczna Pałacu Młodzieży w Katowicach. Konkurs polega na napisaniu eseju na jeden z wybranych tematów.

Małgosia podjęła się opracowania tematu: „Czerp z innych, ale nie kopiuj ich, bądź sobą (Michael Quoist). Którzy bohaterowie literaccy i filmowi są dla Ciebie inspiracją? Co chciałbyś z nich zaczerpnąć dla siebie. Uzasadnij swój wybór.” W swojej pracy poruszyła problematykę takich dzieł jak amerykański dramat filmowy „Charlie” w reżyserii Stephena Chbosky’ego, film biograficzny w reżyserii Jamesa Marsha „Teoria Wszystkiego”, „Prison Break” („Skazany na śmierć”) w reżyserii Bretta Ratnerra oraz powieści „Buszujący w zbożu” J.D. Salingera, „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, „Nagrody” Ericha Segala i „Ziemia, planeta ludzi” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Ten imponujący katalog dzieł kultury zapewnił Małgosi i jej nauczycielce wyróżnienie.

Jury w składzie: prof. dr hab. Danuta Krzyżyk (UŚ), mgr Teresa Wawrzyczek, mgr Agnieszka Nowicka i Jan Kulbicki (dyrektor Pałacu Młodzieży w Katowicach) w każdym temacie przyznało 6 nagród. Ogłoszenie wyników odbyło się w sali marmurowej Pałacu Młodzieży w Katowicach 19 czerwca 2015 r. Organizatorzy podkreślali bardzo wysoki poziom prac konkursowych. Gratulujemy uczennicy i jej nauczycielce.