Malownicze Roztocze wstępem do wakacji

0.jpg
 
 
16-17 czerwca 20 uczniów wraz z p. Bożeną Piskor i p. Kazimierą Machoń przebywało na wycieczce integracyjno - rekreacyjnej na Roztoczu. Pierwszym punktem programu był Zamość - perła Renesansu, gdzie uczniowie zwiedzili z przewodnikiem starówkę,jedną z najładniejszych w Polsce, pospacerowali po rynku otoczonym zabytkowymi pięknie odnowionymi kolorowymi kamienicami. Podziwiali ratusz, arkady, Kolegiatę. Zwiedzanie Zamościa zakończyło się spacerem wzdłuż masywnych murów obronnych z bastionami, bramami i fosą.
Bardziej rekreacyjną częścią wycieczki był 3-godzinny spływ kajakowy po Wieprzu, gra terenowa paintball oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek i długimi nocnymi rozmowami.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Krasnobrodu, gdzie przewodnik pokazał młodzieży kapliczkę na wodzie oraz Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, przy którym znajduje się również Muzeum Parafialne, ptaszarnia i Muzeum Wieńców Dożynkowych. Uczniowie zobaczyli jeszcze jedno miasteczko - Zwierzyniec z jego kościółkiem na wyspie oraz malowniczymi stawami Echo.
Na zakończenie wycieczki ogromną frajdę sprawiła wszystkim piesza wędrówka po tzw. Szumach nad Tanwią oraz Czartowym Polu, podczas której można było podziwiać przepiękne szumy na rzekach Tanew i Sopot.
Na zakończenie młodzież miała możliwość wejścia na wieżę widokową i ostatniego spojrzenia na piękny roztoczański krajobraz.
/BP/

1
 
 
1a
 
 
2
 
 
3
 
 
4
 
 
5
 
 
6
 
 
7
 
 
8
 
 
9
 
 
10
 
 
11
 
 
12