Najnowsze sukcesy językowe uczniów z Bronka

Agata Juśkiewicz, uczennica klasy 1c, zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Tłumaczenia Poezji Obcojęzycznej zorganizowanym przez IV LO im. Jadwigi Młodowskiej w Chełmie. Zmagania konkursowe polegały na przetłumaczeniu wyznaczonego przez organizatorów wiersza w języku angielskim na język polski.

Agata przetłumaczyła piękny wiersz Kathleen Jamie, Moon. Każde tłumaczenie oceniane było przez jury w następujących kategoriach: wierność oryginałowi, wyraz poetycki tekstu oraz poprawność językowa. Rozdanie nagród odbyło się w trakcie XII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Chełmskim Domu Kultury w dniu 4 kwietnia.
Maciek Wiczuk, uczeń klasy 1a został finalistą II Konkursu Tłumaczeniowego zorganizowanego przez Instytut Anglistyki i Koło Naukowe Anglistów UMCS z okazji 50-lecia Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Konkurs składał się z dwóch etapów. Obydwa polegały na pisemnym tłumaczeniu tekstów podanych przez organizatora z języka angielskiego na język polski. Tytuł tłumaczonego przez Maćka tekstu to: The Health Risks Of Keeping Your Mobile Phone In Your Bedroom. Finał konkursu miał miejsce 13 czerwca 2014r. w Instytucie Anglistyki UMCS w Lublinie.
Sukces odniosła także uczennica klasy 2C, Ola Samborska. Została laureatką X Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLIKONMANIAC. Konkurs jest organizowany corocznie przez Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków w Zamościu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość oraz Wydawnictwa Express Publishing. Jego forma jest zbliżona do egzaminów państwowych ESOL. Zawiera on elementy gramatyki, słownictwa, pracy z tekstem czytanym oraz słuchanym, a także zadania z komunikacji. Konkurs odbywa się na 7 poziomach zaawansowania. Uczniowie naszej szkoły rozwiązują zadania konkursowe z najwyższego poziomu. Po zmaganiach na etapie szkolnym Ola Samborska, Kamil Łakota oraz Marek Wawrzyszko zakwalifikowali się do etapu okręgowego konkursu, który odbył się 6 grudnia 2013r. Awans do etapu wojewódzkiego wywalczyli Ola i Kamil. Odbył się on 12 kwietnia 2014r. w Gimnazjum Nr 5 w Zamościu.
Rozdanie nagród odbyło się 10 czerwca 2014r. w Gimnazjum Nr 5 w Zamościu. Uczniów przygotowywali B.Piskor i P.Abramowicz. Gratulujemy uczniom i nauczycielom.