IV Wieczór Muzyczny w bibliotece szkolnej

1
 
 
Już po raz kolejny spotkaliśmy się w kameralnej atmosferze czytelni naszej biblioteki na koncercie muzyki poważnej w ramach Wieczorów Muzycznych organizowanych od dwóch lat przez p. Barbarę Gajewską i p. Annę Adamczyk.

IV Wieczór Muzyczny przygotowali od strony organizacyjnej uczniowie klasy 1b.
Wszyscy zgromadzeni: uczniowie i nauczyciele, mogli posłuchać pięknej muzyki w wykonaniu bardzo wrażliwych i utalentowanych młodych artystów: Magdę Białoch, Monikę Sołdaj i Arnolda Gniwka. Artyści nie tylko grali ale również opowiadali o utworach, kompozytorach i prądach muzycznych. ich fascynacja muzyką była bardzo wzruszająca i udzieliła się słuchającym. Wszyscy są uczniami Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Madzia i Arnold są uczniami naszego liceum. Usłyszeliśmy osiem duetów W.A.Mozarta w wykonaniu Magdy - skrzypce i Monika - altówka. Magda zagrała piękny "Kaprys polski" Grażyny Bacewicz.
Arnold zagrał program: walca As-dur, nokturn H-dur, mazurka A-mol i mazurka Fis-mol Op.59 oraz etiudę Gis-mol Op.25 nr 6. Fryderyka Chopina.

Dziękujemy Madzi, Monice i Arnoldowi za piękne chwile, które mogliśmy spędzić słuchając muzyki Mozarta, Chopina i Bacewicz, podziwiając ich artystyczny talent i umiejętności.

2
 
 
3
 
 
4
 
 
5
 
 
6
 
 
7
 
 
8
 
 
9
 
 
10
 
 
12
 
 
13
 
 
121
 
 
11