Projekt dziennikarski Google'a - POZNAWAJ I DZIEL SIĘ

7
 
 
Koło dziennikarskie działające przy I Liceum im. W. Broniewskiego w Świdniku zostało zakwalifikowane do prestiżowego projektu firmy Google'a i Fundacji Nowe Media, jako jedna dziesięciu szkół, bibliotek i instytucji kultury z całej Polski. Projekt jest dwuetapowy – pierwszy etap odbywa się w szkole. Młodzież poznaje w praktyczny sposób narzędzia pomagające tworzyć, porządkować i dzielić się swoimi wytworami. Drugi krok to podzielenie się tą wiedzą z innymi poprzez przeprowadzenie warsztatów. Pierwsza część miała miejsce 14 lutego, warsztaty dla młodzieży przeprowadził animator Fundacji – pan Kamil Nadolski, dziennikarz czasopisma Wprost.

Młodzi dziennikarze w ramach zajęć poznali darmowe narzędzia i aplikacje internetowe:
Dysk Google, Dokumenty Google, Formularze Google, Inkscape, Prezi.
Zyskali także umiejętność tworzenia, edytowania i publikowania swoich tekstów, zdjęć, filmów i nagrań audio na osobistym blogu lub w formie internetowej prezentacji.
Umieją do tego wykorzystywać darmowe narzędzia Google, pracować z plikami w chmurze, organizować przy ich pomocy swoją pracę i pracę grupy. Kolejny etap przed nimi. Muszą teraz opracować scenariusz własnych warsztatów i przekazać swoją wiedzę innym.
Wybraną przez nich grupą będą seniorzy – słuchacze świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Planowany czas przeprowadzenia zajęć warsztatowych to początek marca.
Koordynatorem projektu jest pani Dorota Jaśkowska.

1
 
 
2
 
 
3
 
 
4
 
 
5
 
 
6
 
 
8