VI Dzień Zwierzoluba - Finał akcji.

26
 
 
18 stycznia zakończyła się, trwająca ponad tydzień akcja charytatywno – edukacyjna Dzień Zwierzoluba. W tym roku pomogliśmy bezdomnym zwierzętom ze Świdnika i okolic. Podczas kiermaszu ciast, kiermaszu rzeczy niepotrzebnych i zbiórki prowadzonej przez Agnieszkę Karman i jej psa Rico, zebraliśmy pieniądze, które przeznaczymy na zakup leków, szczepionek, witamin i środków dezynfekcyjnych dla świdnickiego gabinetu weterynaryjnego opiekującemu się bezdomnymi zwierzętami. Klasy uczestniczące w finale akcji zebrały około 50 kg karmy dla psów i kotów, która została przekazana zwierzętom pod opieką Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt i Pani Wandy Karpiuk ze Świdnika.

W finale VI Dnia Zwierzoluba wzięli udział goście : przedstawicielka Lubelskiej Grupy Vivy!, pani Weronika Świderska oraz zaprzyjaźniona ze szkołą i bardzo oddana zwierzętom pani doktor Iwona Zadrzyńska.

Pani Świderska przedstawiła młodzieży programy i akcje stowarzyszenia Viva! Akcja dla zwierząt.

Pani Iwona Zadrzyńska podziękowała młodzieży i organizatorom za akcję, prosząc o zwrócenie uwagi na bezdomne zwierzęta, które bez pomocy ludzi skazane są na cierpienia i głód. Przytoczyła piękną przypowieść Bruna Ferrero „Rozgwiazda”, mówiąc, ze w swojej pracy kieruje się przesłaniem tej przypowieści - nie możesz uratować wszystkich zwierząt ale możesz zmienić życie pojedynczych istot.

Dzięki panu Zdzisławowi Małyszowi z Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt mieliśmy okazję zapoznać się z sytuacją zwierząt hodowlanych i poddawanych eksperymentom medycznym. Dziękujemy za tablice. Banery reklamowe ozdabiające salę dostaliśmy, dzięki Oli Wołodźko, od Lubelskiej Grupy Vivy!

Na zakończenie imprezy drużyna biedronek (nauczyciele w składzie Tomasz Kasperek, Piotr Abramowicz, Magdalena Wnuk i Konrad Rosołowski) i drużyna zajęcy (uczniowie w składzie Karolina Kruk, Dominik Chmielewski, Natalia Berent i Michał Martyna ) wzięła udział w Animaliadzie, brawurowo poprowadzonej przez dwóch Karolów (Cheesburgera – Piotr Pinkos i Hamburgera – Damian Wołodko ) oraz Kingę Rozwód, która odegrała rolę przycisku. Nagrodę - zestaw nakryć głowy :) - wygrała drużyna Zajęcy.

W Dniu Zwierzoluba towarzyszyły nam zwierzaki: Pies Rico – zbierał pieniądze do puszki, Bond (stały bywalec tej imprezy) – piesek Bogdana Bulatoviča, suczka Lola Oli Wołodźko, Tavi, DJ – pieski Andżeliki Trześniewskiej , jaszczurka Kiri i wąż zbożowy (gościnnie z Bogdanem) i świnka morska Bunia z Izą Milanowską.

Z okazji Dnia Zwierzoluba wystawę swoich prac plastycznych, pod opieką p. Kasi Paszko,  zorganizowały Zuzia Paszko i Kasia Mitrus. Portrety pięknych koni możecie oglądać na I piętrze szkoły.

Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy pomogli nam w organizacji imprezy. Ninie Różańskiej za plakaty, uczniom z klasy 2 d za pomoc w wystroju sali, pani Lidce Grobel za koordynację tych przygotowań.

Po raz kolejny z całego serca dziękujemy ludziom, dla których nieobcy jest los zwierząt.

Naszymi sponsorami były sklepy zoologiczne: Iguana, Karol oraz Gabinet Weterynaryjny państwa Iwony i Krzysztofa Szabałów.

Dziękujemy Marlenie Pilipczak i Angelice Trześniewskiej za koordynowanie działań związanych z poszukiwaniem sponsorów zewnętrznych.

Za przepyszne ciasta i kilka kilogramów więcej na wadze dziękujemy: Marcinowi Ołdakowskiemu, Natalce Denis, Oli Wołodźko, Natalce Berent, Zuzi Paszko, Karolinie Żuraw, Klaudii Gołuszek, Dominikowi Chmielewskiemu, Kindze Rozwód, Kasi Leszczyńskiej, pani Annie Adamczyk, Dominice Łukasik, klasie 3A, Aurelii Mazur, Justynie Mazur, Julicie Zwolińskiej, Oli Okoń, Kasi Krysie i Agnieszce Karman.

Dziękujemy wszystkim kupującym ciasta. Szczególnie naszym największym łasuchom – nauczycielom. Dziękujemy mamie Kuby Romaniuka za podarowanie ręcznie wykonanej biżuterii na kiermasz, żwirku, materacyków i kocyków dla zwierzaków.

Wolontariusze:

Natalka Denis, Ola Wołodźko, Marcin Ołdakowski, Agnieszka Karman, Kinga Rozwód, Ola Mirosław, Ola Okoń, Kasia Mitrus

Opiekunki:

Aneta Jagieła, Anna Adamczyk

1
 
 
2
 
 
3
 
 
4
 
 
5
 
 
6
 
 
7
 
 
8
 
 
9
 
 
10
 
 
11
 
 
12
 
 
13
 
 
14
 
 
15
 
 
16
 
 
17
 
 
12a
 
 
18
 
 
18a
 
 
19
 
 
1a
 
 
20
 
 
20a
 
 
21
 
 
21a
 
 
22
 
 
22a
 
 
23
 
 
23a
 
 
24
 
 
25
 
 
26
 
 
27
 
 
28
 
 
29
 
 
29a
 
 
2a
 
 
30
 
 
31
 
 
32
 
 
32a
 
 
33
 
 
33a
 
 
34
 
 
34a
 
 
34b
 
 
35
 
 
3a
 
 
4a
 
 
7a